Quantcastעברי לידר: סוף סוף יש טלביזיה איכותית בישראל

צילום מסך

אקס פקטור, תוכנית הטלביזיה המצליחה והאיכותית אשר הביאה למסכינו את רוז פוסטאנס, חזרה אמש בעונה חדשה, שניה במספר. פרק הבכורה עומד הפעם במרכז סערה תרבותית וזאת בשל הופעתו של כוכב זמר ים תיכוני בשם ברק אוגלבו. סערה אשר הביאה כבר להתבטאויות יוצאות דופן בחריפותם ולכינוי התוכנית "איכס פקטור" באתרי אינטרנט מסויימים.

לדברי בלוגרים שונים מדובר בצעיר "חצוף, עז מצח, זלזלן וחצוף", "צעיר בן 15 שמייצג את כל מה שרע בנוער של היום", "ערסיות ישראלית מצויה" ואפילו "יא ערס הומו תחזור לאמאשך" היו בין התגובות בטוקבקים להופעתו של הצעיר אשר על פי התמונות במדיה החברתית חובב אלכוהול ומוצרי טבק שונים.

לאחר שהסתיים הפרק הראשון של התכנית עלה בעמוד הפייסבוק של הזכיינית "רשת", פוסט נזעם אשר גרר אלפי לייקים ומאות תגובות ושיתופים:

"פני הדור כפני הכלב"
שלום לכם זכיינית הענק ומכתיבת התרבות, רשת ערוץ 2.
במקרה יצא לי לראות היום כמו חלק נכבד במדינה את תכנית הדגל שלכם, זאת שכבר שבועות מספר אתם מזהירים אותנו לא לפספס, ששעון עצר מלווה אותנו בימים האחרונים עד לתכנית הפתיחה שחלילה לא נצא מהבית.
עד רגע מסוים התכנית הייתה חביבה ומצחיקה לפרקים כמו כל עשרות הפורמטים הזהים שלאדם מן השורה כבר קשה להבדיל בינהם.
ואז עלה ברק, צעיר בן 15 שמייצג את כל מה שרע בנוער שלנו היום – חוצפה, עזות מצח, שובינזם זלזול ושחצנות. הנער כמובן לא אוהב לעבוד קשה ולא אוהב ללמוד ובשבילו העולם הוא בדיחה אחת גדולה שנמצאת בכיס שלו…
השבוע התרבות הייתה נושא לשיחה מרכזי, שרים מתווכחים עם אמנים נלחמים כל אחד בשם התרבות. שכולם שוכחים דבר אחד, לצערנו אתם אלה המכתיבים את התרבות היום… לא מספיק שאתם נותנים במה לערס הקטן, כולם באולם ממשיכים לתת לגיטימציה להתנהגות הגועלית – מחיאות כפיים, בנות מסמנות לבבות בידיהן, הקהל עומד על רגליו והכי גרוע, השופטים, ההתרפסות בפניו העלתה בי חלחלה – "אני כבר העברתי אותו קודם", "נשבע לך באמא שלי אודישן כזה לא היה ולא יהיה", יש לך את האקס פקטור", "חיים שלי ממני יש לך כן", "אתה ילד מאד מיוחד" ועוד שאר ליקוקים…
רק רמי פורטיס, צדיק בסדום (תמיד אהבתי אותך רמי) מסביר לעולל הקטן שהחיים הם לא צחוק, כמובן שהעולל מגיב בהינף יד…
אתם שמה למעלה ברשת, אתם אלה שאחראים על קלקול הנוער שלנו בעודכם מכתירים את הכלומניק הקטן לגיבור תרבות. מה אתם משדרים למאות אלפי בני הנוער שצופים בכם? שככה זה בסדר, יותר מבסדר – ככה צריך להיות… זה המודל לחיקוי החדש…. תתביישו
מצחיק ששעתיים לפני שמופע הבושה שלכם הגיע לתחתית, הייתה כתבה בערוץ 10 על בחור מדהים בשם רועי גינת, אוטיסט ועיוור שלמרות הכל לא וויתר על החיים והופיע למרות כל הקשיים, הוא לא קיבל חשיפה כמו אותו ברק, אבל לו באמת יש את האקס פקטור.
נ.ב
היה חרא של ביצוע אבל זה כבר עניין של טעם…

הזמר עברי לידר, משופטיה של התוכנית, לא הסכים כלל עם הביקורת: "סוף סוף יש טלביזיה איכותית בישראל" כתב בפוסט שפרסם בטוויטר. "טלביזיה ברמה גבוהה המראה את כל מה שטוב ומשובח בתרבות הישראלית, תרבות השופטת זמרים רק על פי קולם וסלסוליהם ולא על פי אישיותם, התנהגותם או המסר אותו הם מעבירים לחברה".

"הגיע הזמן להפסיק בזבוז זמן מסך על תוכניות מקור קטנוניות והומופוביות כמו למשל פאודה בה אין ולו נציג אחד לקהילה הלהט"בית, ולהקרין יותר תוכניות איכותיות בעלות מסר עמוק דוגמת "אקס פקטור " או למצער "האח הגדול". תוכניות שיעצבו ומעצבות את הציבוריות הישראלית המשובחת".

עברי לידר סרב להעביר תגובתו לYNES מאחר ולדבריו הוא לא נוהג להגיב לכתבות סאטירה ירודות.