Quantcastזהבה גלאון הודיעה לראש הממשלה כי היא שוקלת לעלות על המשט לעזה

תמונה: ויקיפדיה קומונס

לאחר חבר כנסת באסל גאטס שהודיע היום לראש הממשלה על כוונתו לנסוע לאתונה ולהשתתף במסע לצד חברי פרלמנט ואנשי ציבור מרחבי העולם , גורמים נוספים בשמאל בודקים את האפשרות להצטרף ליוזמה.

בסל גאטס, הרשימה הערבית המאוחדת, כתב לראש הממשלה: "המשט האזרחי לשבירת המצור הוא משט של שלום שמטרתו למקד תשומת לב ציבורית בינלאומית למצבם של 1.8 מיליון פלסטינים, החיים בתנאי בית כלא ובתנאים מחפירים כתוצאה מהמלחמה בה פתחו נגד ישראל, דבר המהווה עונש קולקטיבי והפרה בוטה של המשפט ההומניטרי".

מכתבו של גאטס לא עבר בשתיקה ומהימין מיהרו לתקוף. הגב' ציפורה חוטובלי, סגנית שר החוץ כתבה: "משט כמו זה שעושה דרכו לישראל הוא פרי ידם של פרובוקטרים שכל רצונם הוא להשחיר את פניה של ישראל. הצטרפותו של חבר כנסת ערבי ישראלי לאילו המבקשים להילחם בישראל מעידה על פעילות בשרות האויב בחסות חסינות פרלמנטרית ויש לשלול זכאותו לכיסא בבית הנבחרים. בבית הנבחרים מקום לח"כים המעוררים גאווה במדינה, דוגמת חברי ח"כ חזן. משרד החוץ פועל לילות כימים כבר זמן ממושך בכל הצינורות הדיפלומטים על מנת למנוע את הגעתו של המשט למים הטריטוריאלים של ישראל".

ישראל בתינו אשר הצטרפה לחגיגת הגינויים משרה כי ״השתתפותו המתוכננת של ח״כ באסל גטאס במשט לעזה היא הוכחה נוספת לכך ש'הרשימה המשותפת' היא ספינת טרור אחת גדולה, שכל מהותה היא פגיעה במדינת ישראל ושימוש בדמוקרטיה הישראלית בניסיון להרוס אותה. על החברה הישראלית כולה להפסיק את משחק הצביעות, להוקיע ולהקיא את חבורת תומכי הטרור הזו מתוכנו. יש ללהפסיק עם המשחק הצבוע שמכונה דמוקרטיה ונותן לאותם תומכי דעות אחרות להשמיע דעתם״.

ביש עתיד, בחרו להביע צער על כך שח״כ גטאס "בוחר לנצל את מעמדו לפרובוקציות, במקום להילחם למען השוויון של אזרחי ישראל הערבים במדינה היהודית. במדינות להן הוא מסייע כולל רצועת עזה, היו תולים אותו על גרדום בכיכר העיר עבור מעשים אלו".

אך כאמור, גם לאחר תקיפותיו של הימין, גורמים בכירים מאוד בשמאל הישראלי בודקים את האפשרות לסכל פעולת צה"ל המתוכננת ולהצטרף למשט.
יושבת ראש מרצ, הגב' זהבה גלאון הודיעה כבר לראש הממשלה כי היא שוקלת לעלות למשט. לדבריה, זהו בין כה וכה זמנה המסורתי של חופשת הקיץ אצלה ואין סיבה שהיא לא תהנה משיט חופים בים התיכון. "משט כזה יכול לפעול לקירוב לבבות בין שני העמים השוכנים בין הירדן לים, למרות שעם אחד חי שם בזכות ומשנהו בחסד" כתבה. "בזמן המשט אוכל להכיר טוב יותר את חברתי חברת הכנסת חנין וכן פעילי שלום ואהבה מכל העולם".

גלאון גם מסרה כי בנסיעתה לשם תבקש להרים תרומתה למאמצי השלום ולעזור לבנות שוב את כל שהרס הכיבוש בעזה. "נביא איתנו מכל טוב הארץ, תוצרת שתיתרם ע"י כל החברות הגדולות במשק, כמו תנובה, טבע רפא"ל ותע"ש".

תגובת הימין עדין לא התפרסמה אך מקורבים לימין מסרו כי גלאון רק מנסה לעשות הון פוליטי מטרגדיה אנושית. לדבריהם, המצאותם של שני העמים בחבל ארץ אחד היא טרגדיה אנושית ואין לעשות מכך הון פוליטי אלא לכבד בשקט את זכרם של החיים כאן.