Quantcastהרב בניזרי: רעידת האדמה נגרמה בשל שינוי תמונות הגולשים בפייסבוק לסמל של משכבי זכר

אחר הצהריים (שבת) הורגשה ברחבי הארץ רעידת אדמה בעוצמה של 5.5 בסולם ריכטר. מקור הרעידה ככל הנראה היה בחצי האי סיני ובישראל היא הורגשה בכל אזור הדרום והמרכז. בחודש מאי בשנה שעברה רעדה האדמה בעוצמה של 4.1 בסולם ריכטר ומוקד הרעש היה בערבה הדרומית (בקע ים המלח).

אתמול (שישי), פסיקה היסטורית בבית המשפט העליון בארה"ב קבעה כי זכות הנישואין בין בני אותו המין הינה זכות חוקתית ובכך אסרה למעשה על המדינות בארה"ב לאסור על נישואין כאלו. בעקבות פסיקה זו גולשים ברחבי ארה"ב והעולם שינו את תמונת הפרופיל שלהם ברשת לבעלת רקע בצבעי הקשת – צבעי הקהילה הגאה. גם בישראל גולשים רבים הצטרפו ליוזמה ושינו גם הם את תמונת הפרופיל לצבעונית כתמיכה בקהילה הלהט"בית.

הרב שלמה בניזרי, חבר כנסת ור ראשי של שכונת מעשיהו לשעבר, רואה את היוזמה בחומרה וקובע כי רעידת האדמה נגרמה בשל החלפת תמונות הפרופיל.

בשיעורו השבועי בבית המדרש אהבת דוד ויהונתן בשכונת הר נוף בירושלים הזכיר הרב את הגמרא בירושלמי מסכת ברכות "מפני מה באין זוועות לעולם? … אמר רבי אחא: בעוון משכב זכור. אמר הקב"ה: אתה זיעזעת איברך על דבר שאינו שלך? חייך, שאני מזעזע עולמי על אותו האיש". התלמוד במקום זה מקשר בין רעידות אדמה לבין משכב זכר. לדברי הרב, השתתפותם של גולשים רבים ותמיכתם בתועבת משכבי זכר דרשה תגובה ורעידת האדמה בישראל הינה אזהרה משמים.

הרב ציטט גם את ראב"ד העדה החרדית הרב שטרנבוך מלפני חודשים מספר בעניין רעידת האדמה בנפאל: "כתוב במדרש על הפסוק בתהילים "ותגעש ותרעש הארץ" – בעוון עריות ומשכב זכר הקדוש ברוך הוא כועס והאדמה תרעד וההרים יעשנו". , לפי דברי המדרש, ראוי לראות ברעידת אדמה כעין התראה משמים לפעול ולעשות למנוע את חילול השם בהתרבות עוון זה. ואמנם ברוב רחמיו חס עלינו הקדוש ברוך הוא ולא הביא את העונש עלינו, אבל כדי שלא נשכח את המושג שקיים עונש נורא של רעידת אדמה על עוון זה, שלח לנו אזהרה ממדינה רחוקה כדי שנזכור שעונש זה קיים".

לדברי הרב משלא הבינו הגולשים את האזהרה בנפאל, כעת האזהרה קרובה יותר אליהם והנה בארץ ישראל. הרב הציע לגולשים הדתיים להחליף את תמונת הפרופיל שלהם לכזו עם רקע של שופר. שופר לדברי הרב מסמל את ההפך ממשכבי זכר. "השופר הוא התשובה שלנו לכל התועבה ומשכבי הבהמה שסביבנו. השופר מצד אחד נדמה הוא כזכר, ומהצד השני כנקבה ולכן הוא הסמל שלנו ליחסים טבעיים". הרב הוסיף גם עצה למי שמפחד לחטוא: "כדאי לקחת שופר לכל מקום, ומייד כשיש לך הרהור אסור, כדאי לתקוע, ומהתקיעה של מצווה יצא לך החשק מתקיעה אסורה". ומה יעשה מי שנכשל כבר? "מי שנכשל ח"ו במשכב זכר חייב לדקדק מאוד ולהשתדל להביט כמה שיותר בנשים בשעה שהן יוצאות מבית הטבילה, כדי לחזור למוטב ולהבריא" דברי הרב.

את תגובת השופרות לידיעה לא ניתן היה להשיג.

קרא גם: איילת שקד: משרד המשפטים לא יתנגד לנישואי גאים כל עוד מדובר בנישואי הומו ללסבית

קרא גם: ח"כ תמר זנדברג: עליתי לקבר ערפאת, אחרים עולים לקבר בר יוחאי. מה ההבדל?

קרא גם: רבני ברסלב מגבים את תופעת ההשתטחות הכפולה באומן: "זה עוזר להתרכז בתפילה ולא לחשוב על הבית"