Quantcastהרב עזרא שיינברג חשוד במעשים מגונים בשלישיה עם אשתו

פניו של הרב צונזרו בשל צא"פ

עדכון: הרב טוען היום (ו) כי מדובר רק ב"טיפולי הרפיה אלטרנטיביים". טיפולי כאלו הינם הבאת נשים לאורגזמה ידנית. כמו כן מדובר לדבריו ב"שחרור גושים" מדדיהן של נשים. הרב גם הציע כי נשים אשר עדיין זקוקות לעזרה יכולות לפנות אליו דרך עורך דינו והוא יטפל בהם מרחוק. יש לשלוח תמונה של האישה ושל חלקי הגוף שלה הצריכים טיפול.

תפנית בעלילת הרב הצפתי פועל הישועות. אשת הרב נחקרה היום (שלישי) בחשד שידעה, נכחה והשתתפה במעשיו הרוחניים של הרב ובניסיונותיו לפקוד עקרות בפועל ממש.

הרב אשר שמו נאסר לפרסום נעצר בנתב"ג עת ניסה לברוח מהארץ לאחר שנודע לו על התלונות נגדו. הפרשה נתפרסמה לאחר שמספר נשים פנו לרב שמואל אליהו וביקשו עזרתו. לטענתן הבטיח להם הרב הצפתי עזרה רוחנית לקליטת הריון גשמי ולצורך כך פעל ישועות בגופן. הנשים כעסו לאחר שלא נכנסו להריון ובשל כך ביקשו מהרב אליהו עזרה, שהרי ידוע כי כל הגדול מחברו אברו גדול הימנו.

הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של העיר אשר שמה נאסר לפרסום, מיהר להקים פורום סודי לבדיקת העדויות וביחד עם שני רבנים נוספים ביצעו בדיקה ארוכה בת תשע חודשים על מנת להיות בטוחים. בין השאר נודע לכתבינו כי חלק מהנשים הושבו על גבי חביות יין לראות האם ריחן נודף, כאמור בגמרא בכתובות (י:) אך משהסריחו התברר כי הרב עמד להם בעת צרתן.

לאחר הבירור ומשהוגשה תלונה למשטרה, נעצר כאמור הרב בנתב"ג בעת שעמד לנסוע לפקידת עקרות בקברי אבותיו. מאז פרסום התלונה הופיעו שבעה נשים נוספות ובפיהן תלונות דומות, ארבעה מהן בהריון.

הלם מוחלט שורר בקרב הקהילה שבראשה עומד הרב, חלק מתלמידי הישיבה שבראשה עמד לו, קרעו קריעת אבל וחלקם אף ישבו על הרצפה או שכבו בתנוחת עובר במהלך היומיים הראשונים
מאז פרוץ הפרשה. כמו כן, הוצאו מהישיבה כל ספרי הקודש של הרב, המסבירים כיצד לפקוד עקרות באמצעים רוחניים וחלקם נזרקו אל פחי האשפה, בעוד אחרים נשרפו במהלך טקס שביצעו בחורי הישיבה, אשר חלקם מרגיש בגידה אישית ממעשי הרב, מאחר ולא ידעו על משיכתו לנשים.

אשת הרב אשר נחקרה היום בחשדות שסייעה לו באופן אקטיבי, הכחישה היום בחקירתה את החשדות וגיבתה את בעלה באופן מוחלט. מתמלולי חקירתה אשר הודלפו לציבור עולה כי היא נישאה לבעלה אחרי שהרגישה בתוכה ממש את עוצמת קדושתו. לדבריה, הנשים בהן החדיר הרב יהדות עמדו בפני שוקת שבורה לאחר שלא הצליחו להיכנס להריון, והרב פעל ללא לאות בשמים על מנת שייקלטו. לפעמים לדבריה הייתה נדרשת עזרתה על מנת לאחוז בבנות בחוזקה בעת התפילות הגופניות או בזמן משיחת שמן המשחה על מקום יציאת העובר, אך אין בכך ולא כלום. "זו עלילה נוראה על בעלי שהינו אדם קדוש. הוא רק ניסה לעזור לאותן אומללות וביחד ניסינו להאציל בתוכן קדושה. זו לא אשמתו שחלקן לא נקלטו, אצל חלק זה בגלל שהן היו בטיפולים דומים אצל רבנים אחרים דבר הפוגע במלאכים הקודשים האחראים על הזיווג וחלקן לא נקלטו באשמתן מאחר והפכו השולחן בשעת הטיפול כהמלצת הגמרא בנדרים (כ:)".

מעצרו של הרב הוארך לתשעה חודשים או עד להגשת כתב אישום.