Quantcastהרב זמיר כהן: "גם בעלי נטיות הפוכות יכולים להשתנות; אין הבדל בין פנחס הכהן לבין שליסל, שניהם שלוחי הקב"ה להפסקת הזימה"

אמש, (ה) דקר ישי שליסל שישה בני אדם במצעד הגאווה המתועב בירושלים. שליסל כבר דקר לפני עשור שלושה משתתפים במצעד התועבה הגאה ב-2005, ושוחרר בי"ב תמוז האחרון ממאסר, שבוע לפני חג י"ט תמוז. במצעד שהתקיים בשנת 2005 הגיע שליסל, רב חרדי בן 30 משכונת מאה שערים בירושלים, כשהוא מצויד בסכין לדקירת גאים. בשלב מסוים הוא הגיח לעבר הצועדים וצעק: "באתי לרצוח בשליחות השם. לא תיתכן כזאת תועבה בארץ". הוא דקר את הצועדים אדם רוסו, ליגל תרזי ואדם נוסף. שליסל נעצר מיד לאחר הדקירה וכבר לאחר ארבעה ימים הוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון רצח.

במכתב שפורסם אמש עוד לפני גל הדקירות הנוכחי בפורום "בחדרי חרדים", תלה שליסל בימים האחרונים בלוחות המודעות בבתי הכנסת במודיעין עילית מכתב בכתב ידו: "בעוונותינו הרבים שוב רוצים רשעים לעשות מצעד של תועבה דווקא בעירו של מלך מלכי המלכים הקב"ה. חובה על כל יהודי למסור נפשו, למכות ולמאסר ואפילו לסכנה, ולהתחבר יחדיו לעצור ולבטל החילול השם הגדול למען קדושת שמו יתברך".

ככל הידוע עשר שנים אשר שהה שליסל בכלא לא הספיקו על מנת להפוך אותו לסטרייט והוא נשאר הומופוב. במשפחתו כעסו היום על הרשויות ואחת מבנות משפחתו מסרה היום לYNES: "כל המחקרים מצביעים שהומופוביה נובעת מנטיות מודחקות גאות, הממשלה הרשעה הייתה צריכה לכלוא אותו בנווה תירצה כדי שיבריא אבל כלאו אותו בכלא לגברים בלבד. האחריות כולה עליהם".

הבוקר פורסם כי בהמשך לדקירות אתמול נעצר הבוקר בנו של ח"כ לשעבר קליינר לאחר שהביע צער על כך ששליסל נכשל במשימתו.

בפוסט שכתב באינטרנט הביע קליינר את דעתו:

"ישי שליסל – אם כבר החלטת לדקור בפעם השנייה, ועוד זמן קצר אחרי שהשתחררת מעשר שנות מעשר, לא יכולת לעשות את העבודה קצת יותר יעילה? לצערי אתה עכשיו לא הולך להשתחרר כל-כך מהר, אז לפחות היית מצליח להרוג כמה מהסוטים הארורים האלה! חבל! צריך לקוות שלפחות אחד משני הפצועים קשה ימות. למרות שממה שאמרו בחדשות זה לא נראה ככה".

בפוסט נוסף שפרסם אתמול לאחר הסערה שעורר הוא הוסיף:

"כן, זכותי לייחל למותם של מי שעברו על החמורה שבעבירות (גילוי עריות) בלב לבה של עיר הקודש, ולא פעם אמרתי גם בעבר (והדברים מתועדים) שבכל מצעד תועבה שכזה אני מייחל שייפול עליהם קסאם וימחץ למוות אלפים מהם, וכל אותם אפסים קטנים ועלובים שקוראים לי 'אדם חשוך' – זה רק מחזק אותי יותר בצדקת דבריי וגורם לי להיות שמח (ו'גאה') בדבריי."

ברשתות החברתיות החל דיון בשאלה מה ההבדל בין מעשיי שליסל לבין מעשי פנחס הכהן. פנחס כזכור, דקר למוות שני אנשים בשנות העשרה לחייהם במצעד הגאווה הסטרייטי. בעוד פנחס מקובל כגיבור, שליסל מקובל כמשוגע. ביקשנו את אחד מגדולי משקיפי דורינו, הרב המחב"ת זמיר כהן, להביע דעתו על כך ולהלן תשובתו:

"אני מגדיר את העניין הזה בעיה, אם כי אני לא שופט ולא דן, אלא רק מבקר, אבל יש כאן בעיה מסוימת שאנשים חיים בצורה לא טבעית", ציין הרב, והסביר: "למי שיש שנטייה כזו – הרי אין ספק שיש לו בעיה. הוא לא מקים משפחה, הוא לא מביא ילדים לעולם. בשלב מסוים… הרי כשהוא צעיר הכול נראה נחמד ויפה, אבל כאשר הוא מתבגר – אחוז המתאבדים הגבוה ביותר בעולם הוא בין בעלי הנטיות האלה שמגיעים לגיל מסוים, הגוף כבר לא נראה כמו בעבר, הם לא מבוקשים כמו בעבר, בדרך כלל בני זוג כאלה גם נפרדים".

הרב הוסיף כי מקרה שליסל שונה בהחלט ממקרה פנחס: "פנחס עשה זאת רק לשם שמים, כי הרי היה מדובר בזימה רגילה ולא בתועבת זכרים, ואילו שליסל עשה זאת גם לשם שמים וגם לטובתם שלהם, שיחזרו בתשובה". עוד הוסיף הרב "לפעמים כשבעלי התאווה והתועבה לא מבינים לבד, ה' שולח שליח להזכיר להם. פעם את פנחס הכהן הצדיק, ופעם את ישי שליסל".

הרב גם ביקש להעביר מניסיונו שלו: "במשך שנים הייתי בעל נטיות הפוכות וב"ה הצלחתי לחזור בתשובה. אדם מתרגל שלא להסתכל כל הזמן על כל בחור צעיר שעובר לידו ואשריהם של אלו שעומדים בניסיון".